GRUP ŞİRKETLERİMİZ

Grup şirketlerimiz hizmet kolları olarak; Hera Tekstil, Hera Gıda, Hera İş Makineleri, Hera Madencilik ve Hera İnşaat olarak belirlenmiştir. Şirketimiz, çok yönlü iş kollarının yanısıra Linden Comansa kule vinçlerinin de Türkiye temsilcisidir. Yıllar içerisinde istikrarlı bir büyüme yakalayan Hera Grup, Linden Comansa inşaat kule vinçleri ile Alba Macrel inşaat asansörlerinin distribütörlüklerini de yapmaktadır. Şirketimiz, inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalara, inşaat kule vinci ve asansörlerini, sıfır ve ikinci el olarak satış ve kiralama hizmetleri sunmaktadır.

Distribütörlükler

Alba Macrel Grup; 1957 yılında İspanya’nın Kuzeyinde yer alan Bask bölgesindeki Bilbao kentinde faaliyetlerine başlamıştır. Hizmet sektörüne girdiği günden itibaren, “farklılık”, “yenilikçilik” ve “süreklilik” esaslarını, ana hedef ve kurucu misyon olarak belirleyen Alba Macrel, 52’den fazla ülkede inşaat üzerine hizmet sunmaktadır. Alba Macrel, 50 yılı aşkın tecrübesi ile bu alanda dünya lideri markalardan biri haline gelmeyi başarmıştır. Sektörün öncü ve referans belirleyici ismi olan Alba Macrel, müşterisine kaliteyi süreklilik esası ile sunmak adına sektörde yaşanan değişimleri ve teknoloji dünyasını yakından takip ederek bunu, faaliyetlerine yansıtmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler üretmek ve “koşulsuz müşteri memnuniyeti” sağlamak adına Miranda’da Ebro (Burgos) ve Sondika (Vizcaya) tesislerinde yazılım ve geliştirme departmanı ile aktif bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Geçen 50 yıllık süreç içerisinde, üretim alanına farklı özelliklere sahip makineler ekleyerek daha kaliteli hizmetler sunmaya devam eden Alba Macrel; asansör, dış cephe iskelesi, inşaat demiri makinesi, masa testeresi, ortak kesiciler, çekme ve kaldırma vinci, hidrolik palet gibi birçok makine ile hizmet sunmaktadır. Alba Macrel; 1970 yılında yapı sektöründeki öncülüğünü pekiştirmesinden hemen sonra 1976 yılına gelindiğinde, tüm dünyaya ihracat yapar konuma ulaşmıştır. 1997 yılına gelindiğinde ise dünya genelinde kabul gören CE Tip Testini başarı ile tamamlayan Alba Macrel’e, Aenor tarafından “İlk Üretici” olma unvanı verilmiştir. 2002 yılında, kolektif koruma sistemlerinde (düşme önleyici güvenlik ağları) dünya çapında ilk üretici konumuna gelen Alba Macrel, 2005 yılında bu tür cihazlarda dünyada öncü isim olmaya başlayan çalışma platformlarındaki aşırı yüklenmelerin önlenmesi için ilk cihazın geliştirilmesine başlamıştır.

Linden Comansa;

Dünyanın önde gelen kule vinç üreticilerinden biri olan İspanyol Linden Comansa, 40 yılı aşkın süredir kule vinç üretimi yapmaktadır. Linden Comansa, Avrupa İnşaat Makineleri Üreticiler Birliği’nin (Comitte European Construction Equipment) 2010 yılında düzenlemiş olduğu “arttırılmış güvenlik ve konfor standardı” olan A4 EN 14439 normlarında üretimlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca 25 milyon € yatırımla kurduğu ve 2008 yılında faaliyete geçirdiği yeni fabrikası ile üretim kapasitesini %100 arttırarak, günümüzde yıllık olarak 1500 adet kule vinç üretim kapasitesine ulaşmıştır. Fabrikanın modern ve yüksek teknolojili tesisleri, dünyanın sayılı kule vinç üretim tesislerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Linden Comansa üretim hatlarında, tamamen yüksek standartlarda, Alman SLV kuruluşu tarafından onaylanmış, Comansa tam otomatik robot kaynak sistemleri de üretilmektedir. 2010 yılında, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kule vinç üreticilerinden Jie Holding Group ile Linden Comansa arasında yapılan anlaşma gereğince Hangzhou Comansa Jie Construction Machinery CO. LTD. firması kurulmuş ve Asya-Pasifik pazarı için üretimlerine başlamıştır.

PARTNER ŞİRKETLER

  • ALEZEN İŞ MAKİNELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
  • SKYTECH EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
  • AKAYDIN TEKSTİL
  • HERA GRUP MALDIVLER PVT. LTD.
  • HERA GRUP UKRAYNA TOB
  • HERA GRUP LANKA PVT. LTD.
  • HERA GRUP SİNGAPUR PVT. LTD.
  • HERA GRUP INVESTMENT GMBH.
  • GLOBAL TRADE HOUSE PVT. LTD